Ameliyatsız Hemoroid Tedavileri

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Genel Cerrahi > Ameliyatsız Hemoroid Tedavileri

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi
Hafif hemoroid semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilecek homeopatik ilaçlar vardır. Hastalar ılık banyolar yapabilir, bölgeye sıcak kompresler uygulayabilir ve daha fazla tahrişin oluşmaması için dışkıyı yumuşatabilecek diyet değişiklikleri yapabilir. Bu tedaviler işe yaramazsa, hastalar kliniğimizde daha fazla tedavi arayabilir.

Hafif ila orta derecede hemoroid vakaları, cerrahi olmayan tedavi yöntemlerine iyi yanıt verme eğilimindedir. Doktorlarımız, aşağıdakiler gibi cerrahi olmayan tıbbi tedavi seçeneklerini önerebilir:

Özel kremler veya losyonlar
ilaçlı mendil
fitiller
steroidler
Ağrı kesici
Cerrahi Hemoroid Tedavisi
Hemoroidler cerrahi olmayan tedavi yöntemlerine yanıt vermemişse cerrahi tedavi önerebiliriz. Minimal invaziv ancak yine de son derece etkili olan bir dizi cerrahi hemoroid tedavisi sunuyoruz.

Hastalara sunulan minimal invaziv cerrahi seçeneklerden bazıları şunlardır:

Enjeksiyon skleroterapi:  Bu işlem sırasında ilaç doğrudan damarlara enjekte edilir. Bu, damarların büzülmesine ve birbirine yapışmasına neden olur, bu da iltihabı ve tahrişi gidermelidir.
Kızılötesi pıhtılaşma:  Bu işlem sırasında hemoroid dokularına bir ısıtma aleti uygulanır. Bu, hemoroidlerin küçülmesi ve kanamayı durdurması için kan akışını bloke edecek skar dokusu oluşumuna neden olur.
Hemoroid ligasyonu:  Bu prosedür sırasında, iç hemoroidlere kan akışını kesmek için belirli damarların etrafına lastik bantlar sarılır. Kan kaynağı olmadan, iç hemoroid önemli ölçüde küçülmelidir.
Hastaların çoğu, bu minimal invaziv cerrahi prosedürlerden birine iyi yanıt verir. Hasta sıklıkla hemoroid semptomlarında ani bir iyileşme fark eder, ancak durum neredeyse her zaman tedaviden sonraki bir veya iki hafta içinde düzelir.

Hemoroidin devam ettiği nadir durumlarda, doktorlarımız hemoroidektomi yapabilir. Bu işlem sırasında hemoroid içindeki şişmiş damarlar bağlanır ve hemoroid cerrahi olarak çıkarılır.

Anal bölge, bu işlemden sonra iki ila dört hafta boyunca ağrıyabilir, ancak hemoroid semptomlarını etkili bir şekilde hafifletecektir.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavileri Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp