Bişektomi

Bişektomi (Yanak Estetiği) Nedir?

Yanak ve çevresine kalıcı olarak şekil verme işlemine bişektomi (yanak estetiği) denir. Yüz, bir insanla tanıştığınızda ilk dikkatini çeken yerdir. Yanaklar, dudaklar, gözler, saç, burun, alın, dişler yüzümüzün birer parçasıdır ve bir bütün olarak yüz güzelliğine etkilemektedir. 
Bişektomi aslında bir yanak inceltme estetiğidir. Çene bölgesine şekil vermek ve yanakları inceltmek suretiyle yüze üçgen bir görünüm vermeyi amaçlar. Son yıllarda özellikle sanat ve sinema dünyasının ünlü isimleri tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmesi sebebiyle popülerlik kazanmıştır. Hollywood estetiği olarak da bilinen bişektomi, yüzdeki genel görünüme ciddi etki etmektedir. 

Bişektomi Nasıl ve Hangi Yöntemle Yapılır?
İnsanların yüz güzellik kriterleri oransal organ dağılımı ve mevcut dokuların yüzdesi ile ilgilidir. Bişektomi operasyonu ile yanaktaki fazlalık yağlar alınır. Yanağın iç bölümündeki alana küçük kesiler atılarak, bu kesilerden fazlalık yağlar dışarı çıkarılır. Böylece yüz ve diğer parçaları birbirine orantılı hale gelir. 
Yanak içinde bulunan hava boşlukları denge ve işitilen sesin rezonansı konusunda yardımcı olur. Bu hava boşlukları içine dolan yağ bezeleri, denge ve ses renozans konusunda problem yaratırken, aynı zamanda şişkin yanaklara sebep olmaktadır. Bu yağ bezeleri bişektomi ameliyatı ile çok küçük kesiler içerisinden çıkarılmaktadır. 


Bişektomi Operasyonu Ağrılı mıdır?
Yanak estetiği ameliyatları, kişinin tercihi ve genel sağlık durumuna bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında 25-30 dakika sürmektedir. Operasyonu gerçekleştiren cerrahın bu alandaki deneyimi ve ameliyat sayısı çok önemlidir. Çok küçük cerrahi kesiler sayesinde yapılan bu operasyon sonrası ciddi anlamda bir ağrı ya da acı hissedilmez. Bu küçük kesiler kendi kendine kapanmaktadır ve dikiş atmaya ihtiyaç yoktur. Operasyon sonrası oluşan ödem, 3 gün sonra azalmaya başlar ve 7 gün sonra tamamen kaybolur, 

Bişektomi (yanak estetiği) Sonrası İyileşme Süreci
Yanak estetiği operasyonu sonrası yüz ve yanaklar ortalama 2-3 ay sonra istenilen görünüme kavuşmaktadır. Ortalama 2-3 ay sonra yanaklarda hafif bir içe göçme görünümüyle birlikte yüz tamamen üçgen görünüme kavuşmaktadır. Operasyondan 3 gün sonra iş hayatına devam edilebilmektedir. 

Bişektomi Hangi Yaşlarda Yapılmalıdır?
18 yaşından önce yanak estetiği yaptırılması tavsiye edilen bir durum değildir. Yüz hatlarının tam oturması için 20 yaşının doldurulması beklenilmelidir. 
 

Bişektomi Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp