Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları Estetiği

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Medikal Estetik > Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları Estetiği

Boyun Dekolte Botoksu

Boyun dekolte botoksu ile boyun, dekolte bölgesi ve gıdı bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların önüne geçilir. Bu alanlar belirli yaşlardan sonra ameliyat edilebilir. Kişinin isteğine göre erken dönemde düşük dozlarda müdahale etmek mümkündür. Amaç kırışan cildi gençleştirmek ve daha canlı bir görünüm sağlamaktır.

Cilt yüzeyinin belirli bölgelerinde kırışıklık sorunları oluşur. Tüm vücut yüzeyinde görülmekle birlikte bazı bölgeler işlem sıklığı ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar genellikle yüz ve boyun bölgesidir. Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların tedavisi için ameliyatsız boyun dekolte botoksu yapılır.

“Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları botoks ile durdurabilirsiniz.”

Boyun ve Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıkların Tedavisi

Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde ameliyatsız yöntemler arasında botoks ve dolgu uygulamaları tercih edilmektedir. Ameliyat olmak istemeyen kişilerin ilk tercihi haline gelmiştir. İşlemin pratik ve hızlı sonuçları nedeniyle uygulama sonrasında hastalar memnun kalmaktadır. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi kişiye daha genç bir görünüm kazandırır.

Boyun Botoksu

Boyun botoksu gerektiren durumların oluşma nedenleri farklılık göstermektedir. Sebeplerden biri genetik faktörlerdir. Çünkü genetik geçmişinde erken kırışma yaşamış bireyler varsa o zaman kişinin derisi erken kırışabilir.

Cilt yapısı ile alakalıdır. Kırışıklığın süresi ve miktarı, dayanıklı veya hassas cilde sahip kişilerde değişiklik gösterir.

Yaşlanma, kırışıklıkların en doğal nedenidir. Zamanla cilt elastikiyetini kaybeder.

Diğer bölgelerde olduğu gibi boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar hemen fark edilir. Bu durumdan rahatsız olan kişilerin dekolte botoksu yaptırmaları gerekebilir.

Dekolte Botoksu

Dekolte botoksu: Dekolte bölgesindeki kırışıklıklar ve çizgiler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Dekolte bölgesine uygulanacak botoks enjeksiyonu ile ince çizgiler giderilir. Kişinin kırışıklıklarının yoğunluğu değerlendirilir. Yoğun kırışma durumunda dolgu ile kombine tedavi yapılır. Uygulamada amaç daha genç ve pürüzsüz bir görünüm elde etmektir. Dekolte kırışıklıklarının tedavisi için yeterli miktarda botoks ile tedavi tamamlanır.

Boyun Dekolte Botoksu İşlemine Karar Vermek

Boyun ve dekolte bölgesine işlem yapmadan önce bir uzmana danışmak gerekir. Doktorunuz muayene sonucunda kırışıklıklarınızın nedenini size söyleyecektir. Nedenler bazen tedaviden daha önemlidir. Çünkü kırışıkların altında yatan neden ortadan kaldırılmazsa sorun tekrarlayabilir. Bunu gözlemleyen doktor sizin için doğru tedaviyi seçecektir.

Boyun dekolte botoksunun amacı boyun kaslarını zayıflatmaktır. Bunun nedeni, kasların kasılma ve gevşeme sürecinde bir süre sonra kırışıklıklara neden olmasıdır. Eğer kasılırlar ve uzun süre eski haline dönemezlerse çizgiler derinleşir. Bu sorunu ortadan kaldırmak, bu kasları gevşeterek ve sabitleyerek mümkündür.

Boyun ve Dekolte Kırışıklıkları Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp