Çarpık Bacak Estetiği

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Estetik & Plastik Cerrahi > Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık Bacak Estetiği

Bacak estetiği son yıllarda popüler hale gelen etkili müdahalelerden biridir. Bacak eğriliği sorunu zamanla estetik olmayan bir görünüm oluşturur. Bunun sonucunda kadınlar özgüvenlerini kaybederler, etek giymek istemezler, tayt ve dar kesim pantolonlarda kendilerini kötü hissederler. Özellikle sıcak havalarda çarpık bacakları gizlemek zordur. Güneşlenirken herkesin bacaklarınıza baktığını düşünerek kendinizi rahatsız hissedebilir ve strese girebilirsiniz. Günümüzde bacak estetiği ameliyatı kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatı genç yaşta yaptırabilir ve mükemmel bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacak Estetiği için uygun adaylar kimlerdir?

Bacak estetiği ameliyatı, çarpık bacaklara sahip olan ve bacaklarında estetik sorunları olan kişiler için uygundur. Sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilmektedir. Çarpık bacak, asimetrik bacak, ince bacak ve kalın bacak sorunları bacak estetiği ameliyatı ile giderilebilir. Bacak estetiği ameliyatı sadece bacağın bir kısmına lokal olarak da uygulanabilir. Örneğin baldırlara veya ayak bileklerine gerektiğinde estetik dokunuşlar yapılabilir. Bazı insanların dizleri anormal şekilde dışbükey görünür. Bacak estetiği ameliyatı ile bu sorun ortadan kalkar.

Çarpık Bacak Sebepleri Nelerdir?

Her kadın mükemmel bacakların hayalini kurar. Kusurlu bacakların altında yatan birkaç tıbbi sorun olabilir. Genç yaşlarda yeterli güneş ışığının olmaması ve D vitamini eksikliği bu sebeplerden bazılarıdır. D vitamini eksikliği sorunu kemik gelişimini etkiler ve bacak deformitesine yol açar. Poliomyelitis ayrıca çarpık bacaklara da yol açabilir. Genetik nedenlerle de aşırı ince veya aşırı kalın bacak sorunları ortaya çıkabilir.

Çarpık Bacak Ameliyatı

Kadınların bacaklarıyla ilgili en önemli estetik sorunlarından biri de çarpık bacaklardır. Çarpık bacak ameliyatı kişiye simetrik bacaklar kazandırmayı ve çarpıklığı düzeltmeyi amaçlar. Çarpık bacak sorununu ortadan kaldırmak için hastanın karnındaki veya belindeki fazla bölgesel yağlar kullanılır.

Çarpık bacak estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1 saatte tamamlanır. Öncelikle hastadan yağ alınır ve daha sonra alınan yağlar hastanın bacaklarındaki çarpık bölgelerin doldurulması için kullanılır. Çarpık bölgeler yağlarla pratik olarak simetrik hale getirilir.

Bacak Şekillendirme

Sık sık kilo alıp vermek özellikle bacak içlerinde sarkmalara neden olabilir. Bu sarkma genellikle uyluk denilen bacak üst iç kısımda görülür. Uyluktaki deri nispeten daha ince olduğu için aşırı kilo alıp vermenin etkisiyle sarkma eğilimi gösterir.

Bacak şekillendirme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Hastanın ihtiyacı varsa ilk olarak yağ aldırma işlemi uygulanabilir. Yağ aldırma işlemi sonrasında kişinin fazla olan derisi alınır. Daha sonra kesi hatları bir araya getirilerek dikilir. Bu sayede kişinin bacakları daha ince ve daha şekilli görünür. Bacak şekillendirme operasyonunun izleri genelikle iççamaşırı bölgesindedir ancak sarkmanın derecesi ile ise uyluk iç kısımdan aşağıya doğruda uzanabilir. Ameliyattan sonra hasta tuvalet kullanımına ve hijyen kurallarına dikkat etmelidir. Dikişli bölge olası enfeksiyonlara karşı korunmalıdır.

Çarpık Bacak Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp