Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma nedir?

Diş beyazlatma, dişlerinizi daha hafif hale getirmek için beyazlatmayı içerir. Dişlerinizi parlak beyaz yapamaz, ancak mevcut rengi birkaç ton açabilir.

Kimler diş beyazlatma yapabilir?

Diş beyazlatma bir diş hekimliği şeklidir ve yalnızca bir diş hekimi veya diş hijyenisti veya diş terapisti gibi yasal düzenlemeye tabi başka bir diş hekimi tarafından diş hekiminin reçetesi üzerine yapılmalıdır.

Bazı güzellik salonları diş beyazlatma hizmeti sunar, ancak diş hekimi yoksa bu yasa dışıdır ve ağız sağlığınızı riske atabilir.

Ayrıca evde kendin yap diş beyazlatma kitleri de satın alabilirsin ama bunlar da risk taşıyabilir.

Diş beyazlatma sırasında ne olur?

Dişlerinizi beyazlattırdıysanız, birkaç ay içinde diş cerrahisine birkaç ziyaret yapmanız gerekecektir.

Diş hekimi bir ağız koruyucusu yapmak için dişlerinizin ölçüsünü alacak ve bunu bir ağartma jeli ile nasıl kullanacağınızı size söyleyecektir. Ardından, evde ağız koruyucunuzu kullanarak, 2 ila 4 hafta boyunca belirli bir süre boyunca jeli düzenli olarak uygularsınız. Bazı beyazlatma jelleri bir seferde 8 saate kadar açık bırakılabilir, bu da tedavi süresini 1 haftaya kadar kısaltır.

Güçlü beyazlatma olarak da bilinen lazer beyazlatma, diş hekiminin sağlayabileceği başka bir diş beyazlatma sistemi türüdür. Dişlerinize beyazlatıcı bir ürün boyanır ve daha sonra beyazlatmayı etkinleştirmek için üzerlerine bir ışık veya lazer parlatılır. Lazer beyazlatma yaklaşık bir saat sürer.

Diş beyazlatma için ev kitleri ve güzellik salonlarına ne dersiniz?

Diş beyazlatma için yalnızca kayıtlı bir diş uzmanına gidin, çünkü örneğin güzellik salonlarında kalifiye olmayan kişiler tarafından yapılan beyazlatma yasa dışıdır. Ev kitleri de risk taşır.

Ev kitleri ve salon diş beyazlatmanın riskleri nelerdir?

Bazı ev kitleri, etkili olmak için yeterli beyazlatma ürünü içermez. Ayrıca, bir diş hekimi beyazlatma işlemini yapmıyorsa, sağlanan ağızlık tam olarak oturmayabilir, bu nedenle ağartma jelinin bir kısmı diş etlerinize ve ağzınıza sızarak kabarma ve hassasiyete neden olabilir.

Güzellik salonlarında eğitimsiz personel veya diş hekimliği yeterliliği olmayan personel tarafından gerçekleştirilen diş beyazlatma, ağız sağlığınızı riske sokar ve aynı zamanda yasa dışıdır.

Diş Beyazlatma Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp