Dolgu ve Botox

Botox ve Dolgu

Zamanı geri almak ve yüzdeki ince çizgileri düzeltmek istiyorsanız, daha taze, daha genç görünen bir cilt için Botox veya Dolgu enjeksiyonları ilk tercihiniz olabilir.

Botox Nedir?

Botox kozmetik güzellik bakımlarında yüz kaslarına giden sinir sinyallerini engellemek için kullanılan enjekte edilebilir bir nörotoksinin marka adıdır.Bir kas bu nörotoksin ile doğrudan enjekte edildiğinde, hedeflenen kası geçici olarak felç eder. Felçli kas, en sık ifade ettiğimiz duygularımıza yanıt olarak kasılmasını söyleyen sinir mesajlarını artık almaz.Bu sayede hareketle artan kırışıklıklar engellenmiş olur. Cildinizdeki kırışıklar azalır ve cildiniz daha genç ve parlak gözükür.

Bu tedavi en sık uygulanan ve en güvenli kabul edilen medikal kozmetik işlemlerin başında gelir.

Botox ve dolgu arasındaki fark nedir?

Zamanla insanlar yüz çizgileri ve kırışıklıklar kazanır ve yüzlerindeki cilt de daha az dolgun görünmeye başlar. Ne kadar kırıştığınız kısmen genetik, ancak çoğunlukla güneşe maruz kalma, sigara içimi beslenme ve hayat şeklimiz gibi dışsal faktörlerden etkilenir. Güneşe maruz kalmak cildin kolajen ve elastik dokusunu zayıflatarak sarkma ve kırışmaya neden olur. Yıllar geçtikçe yüz, yaşlandıkça meydana gelen kemik ve yağdaki doğal azalmadan dolayı hacim kaybeder.

Yaşlanmanın gözle görülür etkilerini en aza indirmeye yardımcı olmak için botox enjeksiyonları ve dermal dolgu maddeleri farklı amaçlara hizmet eder:

Botox, konuşurken, çiğnerken veya yüz ifadeleri yaparken kasların kasılmasını önleyerek kinetik yani hareketle oluşan çizgileri yumuşatır. Bu, özellikle en son teknikler konusunda iyi eğitim almamış biri tarafından uygulandığında, duygularımızı ifade ederken mimik kas kulalnımımız azalacağı için yüzüzümüzde biraz daha az hareketli bir görünüme neden olabilir.

Dermal dolgu maddeleri hacim kayıbına bağlı oluşan kırışıklıkları yumuşatır ve yaşlanma sürecinde yüz hacminin kaybolduğu yanaklar gibi yüzün "delikli" ?bölgelerini dolgunlaştırmaya yardımcı olur. Ayrıca çökük yara izlerinin pürüzsüzleşmesine ve dudakların dolgunlaşmasına yardımcı olabilirler. Dolgu maddeleri vasıfsız bir kişi tarafından uygulandığında aşırı doldurma ve diğer komplikasyonlar ortaya çıkma ve buna bağlı oluşabilecek sorunlarla başetme konusunda yetersiz kalabileceği bilinenn bir gerçektir.

Botox enjeksiyonları yüzün hangi bölgelerine uygulanabilir?
Botulinum enjeksiyonları, yüzün çeşitli bölgelerindeki kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kullanılan alanlar;

Gözlerin dış köşelerinde kaz ayakları,

Alın kırışıklıkları,

Kaşlar arasında dikey ve yatay çizgiler,

bony line denilen burun sırtınddaki çizgiler,

bruksizim denilen diş sıkma ve gıcırdatma,

smokerline da denilen ağız çevresindeki kırışıklıklarda kullanılabilir.

Botoksun sonuçlarını ne zaman görülebilir?
Botoksun etkileri hemen görülmez çünkü Botox'un çalışmaya başlaması ve kasları gevşetmesi zaman alır. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak kırışık önleyici enjeksiyonların etkileri cilt altındaki kasların gevşemeye başladığı 2-5 gün sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. En iyi sonuçlar, enjeksiyonlar uygulandıktan yaklaşık 2-3 hafta sonra, çizgiler ve kırışıklıklar önemli ölçüde azaldığında görülecektir. Sonuçlar ince ve doğaldır, bu da daha dinlenmiş ve daha genç görünmenizi sağlar.

Dolgu ve Botox Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp