Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudak estetiği ameliyatları, dolgunluğunu ve yapısını kaybetmiş dudaklara estetik bir görünüm kazandırmak ve dudak konturunu şekillendirmek için yapılır. Dudak estetiği hem ameliyatla hem de ameliyatsız şekilde yapılabilmektedir. Ameliyat ile yapılan dudak estetiği, ameliyatsız yöntemle yapılan estetiklere göre daha uzun ömürlü ve daha kalıcıdır. Dudak estetiği operasyonları çoğunlukla lokal anestezi ile yapılır. Çene şekil bozuklukları ile birlikte seyreden dudak estetikleri ya da kazalara bağlı yaşanan travmalar sonucu gerçekleştirilen dudak estetiği ameliyatları genel anestezi altında ve ameliyathane koşullarında yapılır. Dudak estetiğinde sıklıkla hyaluronik asit içeren dolgu malzemeleri kullanılır. Ayrıca yağ enjeksiyonu da çokça tercih edilmektedir.

Dudak Estetiği Yöntemleri

Dudak estetiği; kalınlaştırma, inceltme ve şekil verme olarak 3 başlık altında ele alınır. En yaygın olanı ise dudak kalınlaştırma ve şekil verme işleminin bir arada yapılması şeklinde olmakla birlikte, kalınlık olarak yeteri düzeyde olup da şekilsel estetik ihtiyaçlarda azımsanmayacak düzeydedir. Dudak kalınlaştırmak için yapay malzeme kullanımı, otojen kullanımı ve dudak mukozasının ileri itilmesi gibi yöntemler kullanılmaktadır. Dudağı inceltmek için de ağız içerisinden mikro kesiler oluşturulur ve fazlalık dokular bu kesiler yoluyla dışarı çıkartılır.

Dudak Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç

Dudak estetiği ameliyatı sonrasında morluk, şişlik ve kızarıklık olması olağan bir süreç olarak değerlendirilir. Bu oluşumlar kişiye bağlı olmak üzere 1 haftadan itibaren kaybolmaya başlar. Tamamen iyileşme süreci 2 haftayı bulmaktadır. Dudak yapısı çok hassas dokulardan oluşmaktadır. Dolayısıyla sıcak-soğuk hassasiyeti bu dönemde çokça yaşanmaktadır. İyileşme döneminde bolca ılık ve sıvı gıdalarla beslenilmesi gerekmektedir. Bu gıdaların tüketiminde özellikle pipet kullanımı çabuk iyileşmesi açısından çok faydalıdır. Ameliyat sonrası süreçte ilk 1 hafta aşırı mimik ve aşırı gülme gibi eylemlerden kaçınılmalıdır. 2 hafta boyunca üflemeli çalgılar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Dudak Estetiği ve Gülüş Tasarımı

Dudak estetiği; yüz güzelliğini tamamlayan unsurlar arasında çok önemli bir yere sahiptir. Dudağın doğal yapısını koruması ile birlikte, kırışıklıkların kaybolması ve belirginliğinin artırılması çok önemlidir. Bütün bunların hepsi estetik bir görünüm ve sempatik bir gülüş tasarımına hizmet etmektedir. Gülüş tasarımı bir nevi kişinin dışa vurumu ve imzası niteliğindedir. Özgüven, neşe ve samimiyet göstergesidir. İyi bir gülüş için dudaklar ve dişler birbirine orantılı olmalıdır. Gülüş esnasında diş etlerinin görünmemesi çok önemlidir.

Dudak Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp