Genital Bölge Estetiği

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Estetik & Plastik Cerrahi > Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği

Kozmetik cerrahinin en hızlı büyüyen bölümlerinden biri kadın genital cerrahisidir. Cerrahi olarak yapılanları tanımlamak için birçok ifade kullanılır “vajinal gençleştirme" en sık kullanılan terimdir. Gerçekte, vajinal gençleştirme, vajinoplasti veya vajinanın cerrahi olarak sıkılması anlamına gelen bir terimdir. Vajinoplasti genellikle perinenin (vajina ve rektum arasındaki boşluk) yeniden inşası ile birlikte standart bir “posterior onarımın” değiştirilmesini gerektirir. Bu prosedür geleneksel olarak düşmüş veya sarkmış bir rektum veya rektosel için yapılır. Lazerler, makaslar, koter üniteleri ve bıçaklar kullanılır.

Genital Estetik Cerrahinin Detayları

Labioplasti, genel anestezi veya sedasyonlu lokal anestezi kullanılarak yapılabilir.

Ameliyatın detayları bireysel faktörlere bağlı olacaktır, ancak genellikle şunları içerir:

Labioplasti – operasyon genellikle labia minör (iç dudaklar) boyutunu küçültmek için yapılır. Genel veya lokal anestezi kullanılabilir. Cerrah, istenmeyen dokuyu çıkarır ve labiyayı istenen boyut ve şekle sokar. Alternatif olarak, labianın kama şeklindeki bir bölümü çıkarılır. Bazı cerrahlar kanamayı azaltmak için neşter yerine lazer kullanır. Bazen labia majoranın (dış dudaklar) boyutunu küçültmek için labioplasti yapılır. Bazı kadınlar aynı ameliyat sırasında vajinayı daraltmak için ameliyat olmayı (vajinoplasti) tercih ederler.Tüm prosedür yaklaşık 1 ila 2 saat sürer.

Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler

Kadınların genital bölgesi çok hassastır ve genel olarak uygun bakım gerektirir. Bu nedenle, labioplasti gibi bir işlem gerçekleştirirken, işlemden önce bilmeniz gereken bazı ameliyat sonrası talimatlar vardır.

Uzun duşlardan kaçınmalı ve her yıkamadan sonra yarayı kurulamalısınız. Ameliyattan sonra oluşabilecek ağrı ve iltihabı azaltmak için cerrah tarafından reçete edilen antibiyotikler alınmalıdır, plastik cerrahınız tarafından taburcu edilene kadar bisiklete binmek, koşmak ve diğer fiziksel aktivitelerden kaçınmak gerekecektir. Aktivitelere erken dönüş, yaraya baskı uygulayabilir ve iyileşme sürecini gereksiz yere geciktirir. Dar giysiler veya iç çamaşırlar yaraya sürtünmeye neden olacağından giyilmemelidir. Ayrıca, en az dört hafta boyunca cinsel ilişkiye giremezsiniz.

Labioplasti Faydaları

Labioplastinin fonksiyonel ve kozmetik faydaları vardır. Çoğu kadın, kıvrılan ve dönen, ağrı ve tahrişe neden olan fazla labiaları azaltmak için ameliyat olur. Diğerleri, doğumdan veya yaşlanmadan sonra genç görünümlerini geri kazanmak ister.

Genital Bölge Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp