Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Burnumuzdan sonra yüz bölgemizde ikinci dikkat çeken yer gözlerimiz ve çevresidir. İletişim konusunda da çok etkili olan gözlerimizin etrafında oluşan torbalanma ve kırışıklıklar zamanla rahatsız edebilecek seviyelere ulaşmaktadır. Torbalanma ve kırışıklıkların oluşmasına; yaşlanma, yer çekimi ve genetik faktörler sebebiyet vermektedir. Çoğunlukla uykusunu alamamış ve aşırı yorgun bir bakışa sebebiyet vermektedir. Oysaki bakışlar hayatın her alanında büyük önem taşır. İletişimin temelini oluşturur. Hiç kimsenin bize yorgun ve uykulu bir şekilde bakmasını istemeyiz. Alt ve üst göz kapaklarında oluşan bu görüntü, deri ve kas fazlalığı, fazla yağ dokularının fıtıklaşmasıyla, deri altında yarık yarık bir hal almasından kaynaklanır. Kimi insanlarda sadece torbalanma ya da kırışıklıklar oluşurken, bazı durumlarda her ikisi aynı anda görülebilmektedir. Bazı durumlarda ise, deri fazlalıkları aşırı büyür ve gözün görme alanının üstünü kapatacak hale gelebilir.

Gerçekleşen bu rahatsız edici görünümden kurtulmak artık çok kolay. Göz kapağı estetiği sayesinde daha canlı ve genç görünmek mümkündür. İşlem çok küçük bir alanda yapılmasına rağmen, tüm yüz görünümüne etkisi çok büyüktür.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Üst Göz kapağı ameliyatı ortalama 45 dakika sürmektedir,alt göz kapağı estetiği ile birlikte ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Göz estetiği ameliyatlarıı lokal anestezi/sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilmektedir.
Üst göz kapağı estetiği kesisi, gözün üstündeki doğal katlanma alanı üzerinden yapılır, iyi iyileşen bir bölgedir ve genellikle iz riski barındırmamaktadır. Alt göz estetiği ameliyatı ise alt kirpiklerin dibinden yapılır. Aynı işlemi göz kapağı içinden yapmakta mümkündür. Göz kapağı ameliyatı sonrası aynı gün tabucu olunabilmektedir. Operasyondan sonraki gün anestezi etkisi geçer ve günlük hayata kaldığı yerden devam edilebilir. Ameliyat sonrası oluşan morluklar birinci hafta itibari ile kaybolur. Ameliyat sonrasında daha dinç ve özgüvenli bakışlara sahip olunmaktadır. Kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılması halinde sonuçlar daha kalıcı ve memnun edici olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Genellikle yüz germe, burun estetiği, yağ enjeksiyonu gibi yüzü bir bütün olarak değerlendirebileceğimiz işlemler ile kombine edilebilir. Hastanın ihtiyacı ve tıbbi durumunun uygunluğuna göre vücut estetikleri de birlikte de yapılabilir.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp