Gülüş Estetiği Tasarımı

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Diş & İmplant > Gülüş Estetiği Tasarımı

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği, dudak şekillendirme, diş beyazlatma, dişlerin kaplama, kuron ve köprülerle restorasyonu, periodontal tedavi gibi bir veya birden fazla estetik diş hekimliği işlemi ile hastalara doğal görünümlü, sağlıklı bir gülüş kazandırmak için yapılan çok yönlü bir işlemdir. ve diş uzunluğunun ayarlanması.

Bilgisayar teknolojisini kullanarak diş hekimi, tedavi başlamadan önce hastanın görebileceği ideal gülümsemeyi dijital olarak oluşturmak için dişlerin, dudakların ve diş etlerinin genel yüz görünümünü ve yapısını dikkate alır.

Gülüş estetiği ile tedavi şunları içerebilir:

Diş beyazlatma

Dişleri ve diş yapısını onarmak için diş restorasyonları

Dişleri yeniden şekillendirmek ve yeniden hizalamak için diş kaplamaları

Eksik dişleri değiştirmek ve yüz hacmini ve çene yapısını eski haline getirmek için diş implantları, köprüler veya protezler

Diş eti problemlerinin tedavisi veya diş eti gülüşünün düzeltilmesi

Çarpık veya örtüşen dişlerin ortodontik düzeltilmesi

Gülüş Estetiğinin Bileşenleri

Dişlerin rengini ve yapısını düzeltmeye ek olarak, bir estetik diş hekiminin gülüş estetiği tedavi planının bir parçası olarak değerlendireceği bir dizi başka faktör vardır:

Diş uzunluğu: Uzun dişler yüze daha genç bir görünüm kazandırır ve tüm yüz için zayıflama etkisi sağlayabilir. Yaşlanmayla ilişkili aşınma ve yıpranma genellikle dişlerin kısalmasına neden olur ve diş eti gülüşü de dişlerin daha kısa görünmesine neden olabilir. Erkekler ve kadınlar arasındaki iki ön merkezi dişin uzunluğunda da farklılıklar vardır. Daha kısa dişler için yapılan tedaviler, iki orta ön dişin porselen kaplamalar veya kompozit yapıştırma ile şekillendirilmesi ve uzatılması veya diş eti hattının değiştirilmesini içerir.

Gülümseme çizgisi: Üst dişlerin kenarlarını bir yandan diğer yana takip eden ve ideal olarak gülümserken alt dudağın eğrisi ile aynı olması gereken hayali çizgidir. Bu, dişlerin ne kadar uzun olması gerektiğini belirlemeye yardımcı olacak bir referans noktası olabilir.

Diş oranları: Genel olarak, estetik açıdan hoş bir gülümseme, iki merkezi dişin baskın olduğu ve genişlik-uzunluk oranının 4:5 olduğu bir gülümseme olarak kabul edilir. Bu oran, dengeli bir gülümseme çizgisi oluşturmak için dişlerin uzunluğu ve genişliği için bir kılavuz görevi görebilir.

Gülüş Estetiği Tasarımı Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp