İmplant Tedavileri

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Diş & İmplant > İmplant Tedavileri

Diş İmplantları Kimler İçindir?

Diş implantları, sağlığı iyi olan çoğu yetişkin için uygundur, ancak sigara içiyorsanız, diş eti hastalığınız varsa veya çene çevresinde radyoterapi görmüşseniz, uygunluğunuzu etkileyebilecek bazı yaşam tarzı alışkanlıkları vardır. Çene kemiği hala büyümekte olduğu için 18 yaşın altındaysanız diş implantı yaptıramazsınız.

İmplant tedavisine başlamadan önce, uygun olup olmadığınızı kontrol etmek için bir implant diş hekimi ile klinik değerlendirmeye ihtiyacınız olacaktır. Ağzınızı değerlendirecek, röntgen çekecek ve implantların sizin için doğru çözüm olduğundan emin olmak için eksiksiz bir tıbbi geçmişe sahip olacaklar.

Bazı kişilerin çenelerinde implantı doğal olarak tutacak kadar kemik yoktur, bu da implant yerleştirmeden önce kemik grefti veya sinüs kaldırma gibi destekleyici bir tedaviye ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir. Bu gerekliyse, diş hekiminiz süreci sizinle birlikte ayrıntılı bir şekilde gözden geçirecek ve işlem hakkında tam olarak bilgilendirilmenizi sağlayacaktır.

Diş implantlarının faydaları

Pek çok insan, sağduyulu ve uzun ömürlü oldukları için diş implantlarını tercih eder. Eksik dişleri olan insanların kendilerini bilinçli hissettiklerini biliyoruz. Bir implantla, umarız ki, ister gülüşünüzde, ister yemek yediğinizde veya konuştuğunuzda olsun, kendinize olan güveninizi geri kazanabilirsiniz.

Avantajlardan bazıları şunlardır:

Gizli: İmplantlar diğer dişlerinizin şekline, rengine ve boyutuna uygundur, böylece doğal görünürler ve rahat hissederler

Sabit ve uzun ömürlü: İmplantlar, uygun şekilde bakıldığı sürece doğal dişleriniz kadar uzun süre dayanabilir. Ayrıca çene kemiğinize sabitlenirler, bu nedenle takma dişler gibi diğer çözümlerde yaptığınız gibi onları çıkarma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kemik kaybını önler: Diş implantları doğal dişler gibi işlev görür, çenenizi uyarır ve kemik kaybını önler

İşlevi geri yükler: Elma ve et gibi eksik dişlerle alamayabileceğiniz tüm favori gıdalarınızın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca konuşmanızı da etkilemezler.

İmplant Tedavileri Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp