Işık Dolgusu

Işık Dolgusu Nedir?
Vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit, yoğun su tutucu etkisi sayesinde cildin diri ve nemli görünmesini sağlar. Ancak yaşlanmanın da etkisiyle ciltte bulunan hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Hyalüronik asit miktarının azalmasıyla beraber cilt, canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Özellikle son dönemlerde popüler hale gelen Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması ile ciltte kaybolan bu canlılık ve nemin tekrardan geri gelmesi amaçlanır.
Birçok kişi göz altı torbaları ve kararan halkalar gibi çeşitli nedenlerden dolayı, daha yaşlı ve bitkin görünür. Göz altı torbalarının oluşma nedeni ise genellikle uyku düzensizliği ve sağlıksız ve düzensiz yaşam tarzıdır. Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla göz altı çukurunun doldurulması, göz çevresinin daha genç görünmesi ve yeniden yapılandırılması sağlanır. Bu işlem aynı zamanda morluk, şişlik ve halkaların tedavisinde de kullanılır, daha genç daha dinç bir görünüm elde etmenizi sağlar.
 Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?
 ışık dolgusu sadece kadınlara değil, aynı zamanda erkeklere de uygulanabilen bir işlemdir. Göz altı ışık dolgusu uygulaması, diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar gösterebilir. Bu farklılıklardan en öne çıkanı, bu uygulamanın deri altına yapılan bir işlem değil, kemiğin üstüne uygulanan bir işlem olmasıdır. 
Işık dolgusu, tıpkı yüz ve dudak dolgusunda olduğu gibi çok ince uçlu iğnelere sahip enjeksiyonlarla yapılır. İşlem öncesinde göz çevresi muayene edilir ve tedavinin planlaması buna bağlı olarak gerçekleşir.  İşlemden önce göz çevresine düşük dozda bir lokal anestezi uygulanır. Akabinde göz çevresi özel bir tonik ile silinerek kir ve makyajdan arındırılır. Son olarak, gereken bütün noktalara doktorun ayarladığı dozda ufak dolgu aşılamaları yapılır. Dolgu işlemi uygulanırken, bölgeye ışık dolgusu yavaş yavaş verilir. Zira bu sayede, işlemi yaptıran bireylerin uygulama esnasında herhangi bir acı duymaması sağlanır.   
 Işık Dolgusu İşlemi Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 ışık dolgusu uygulamasından önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:
● Tütün kullanımı vücuttaki kan akışını yavaşlatır ve bu durum enfeksiyon riskinin artmasına neden olabilir. Bu nedenle, operasyondan en az iki hafta önce sigara içmeyi bırakın.
● İşlem öncesinde alkol tüketimini bırakın ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaktan imtina edin.
● İşleme başlamadan önce, eğer varsa kullandığınız bütün ilaçları doktorunuza bildirin. 
● Beslenmenize dikkat etmenizde de fayda vardır. Zira doğru beslenme sayesinde iyileşme süreciniz çok daha sağlıklı geçecek ve enfeksiyon riski minimuma inecektir. Bu süreçte bol miktarda meyve, sebze ve yağsız protein tüketmeniz faydalı olabilir. 
 Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası 
 ışık dolgusu sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bu önemli noktaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:
● İşlemin ardından buz uygulaması yapılır. Uygulamadan sonraki ilk gün sıcak banyo yapmanız tavsiye edilmez.
● İlk iki gün aşırı yüz hareketlerinden uzak durmalı, ilk hafta aşırı hareket gerektiren sporlardan kaçınmalısınız. 
● İşlemden sonraki iki hafta boyunca aşırı sıcaktan ya da yoğun soğuktan kaçınmanız tavsiye edilir. 
 ışık dolgusu işlemi sonrası hastanede kalmanız gerekmez. Yukarıdaki tavsiyelere uyulması şartıyla, uygulama sonrasında normal yaşamınıza ve işinize dönebilirsiniz.

Işık Dolgusu Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp