Karın Germe

Karın Germe Estetiği
Karın germe ya da abdominoplasti olarak adlandırılan operasyon,karın bölgesinde meydana gelen sarkmaların düzeltilmesi amacı ile uygulanan bir operasyondur. Karın bölgesinde yaşlılık, kilo alıp verimi, doğum, kalıtsal nedenler gibi durumlar sonucunda sarkıklıklar meydana gelebilir. Bireyler bu sarkıklıkları genellikle spor ve diyet ile ortadan kaldırmaya çalışır. Ancak bazı bireyler bu yöntem ile başarı elde edebilirken bazı bireyler ise başarı elde edemez. Sarkma seviyesine ve bel/üst karın kısımlarındaki yağlanma durumuna göre sıklıkla lipocustion işlemi ile kombine edilmektedir.

Kimler Abdominoplasti Yaptırabilir?
Karın germe ameliyatı hem kadın hem de erkeklerde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. 
Karın bölgesi ve çevresindeki cilt yapınız gevşek ve sarkıksa, yine bu bölgede aşırı yağlanmaya veya aşırı kilo alıp vermeye bağlı deformasyonlar varsa, doğum veya doğumlar sonrası karın bölgesinde, cilt altı veya kas altı deformasyonları yaşanmışsa, karın germe estetiği için doğru bir adaysınız demektir. Çünkü bu faktörlere bağlı olarak gelişen durumların kendiliğinden eski haline dönmesi mümkün değildir. 

Karın Germe Estetiği Nasıl Uygulanır?
Bu ameliyattaki asıl amaç ön karın duvarına estetik bir görünüm kazandırmaktır. Ciddi şekilde zayıflamış ya da liposuction ile yağ fazlalıkları alınmış kişilerde oluşan deri sarkmalarını almak, çatlakları ve deformasyonları gidermek amacıyla uygulanan karın germe estetiği bbir zayıflama estetiği değildir. Zayıflama veya doğum sonrası oluşan görsel bozuklukları giderme operasyonudur. Kadınlarda karın germe operasyonu genellikle sezeryan ameliyatlarının uygulandığı çizgi üzerinden yapılmaktadır. Karın germe ameliyatı genel veya rejyonel (belden) anestezi altında ve hastane ortamında yapılmaktadır. Ortalama ameliyat süresi 3 saattir. Genellikle iç çamaşır içine gizlenebilecek bölgeden ya da göbek deliği kenarından mikro bir kesi ile deri altına girilir. Karın kaslarında oluşan sarkmış kaslar kısaltılarak geriye kalan kasların hem güçlenmesi hem de gergin olması sağlanır. Ciltteki fazlalıklar alınır ve gergin bir görünüme kavuşturulur. Ameliyat sonrası görünüm “V” harfi şeklinde olur. Göbek deliği aşağı doğru gerilen karın kasları sayesinde olması gereken görünüme kavuşur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç
Ameliyat sonrası 1-2 gün hastanede konaklanması gerekmektedir. Ameliyat esnasında takılan direnler ortalama 2-3 gün sonra alınmaktadır. İlk 1 hafta öne doğru eğilerek yürünmesi gerekmektedir. Ameliyat kapama işleminde eriyen dikişler kullanıldıysa, herhangi bir dikiş alma işlemine gerek duyulmamaktadır. Ameliyat sonrası 4-6 hafta korse kullanılması gerekmektedir. Ameliyattan 10 gün sonra normal hayata dönmeye başlanabilir. Ağır egzersizlere 6-8 hafta sonra başlanabilir. Ameliyat kesisi sarkma oranına göre muayenede belirlenebilmektedir ve genellikle iç çamaşırı içinde kalan bir kesi uygulanır,6-12 ay içinde minimuma iner, iyileşme sürecinde iz kremleri ile tedavi desteklenebilir.

Hangi ameliyatlar ile birlikte yapılabilir?

Liposuction ve karın germe operasyonu genellikle birlikte gerçekleştirilmektedir. Çünkü karından alınan yağ dokusu sonrasında bu bölgede sarkma meydana gelir. Bu sarkmaların ortadan kaldırılması içinde karın germe operasyonu yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatı meme, bacak ve kollara uygulanan çeşitli estetik operasyonlarla birlikte kombine olarak da yapılabilir. Tıbbi durum uygunluğuna göre tek işlem içerisinde hastanın hem karın sarkmaları hem de meme sarkmalarından kurtulması mümkündür.
 

Karın Germe Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp