Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİ NEDİR?

Estetik ve dikkat çekici bir görünüm üzerinde saçlar kadar olmasa da kaşlar da etki sahibidir ve bu ihtiyacın karşılığı kaş ekimi olmuştur.

Kaş ekimi: Fiziksel travmalar – yol kazaları, endüstriyel kazalar, kaşların yanlış alınarak kaş köklerinin zedelenmesi, termal ve kimyasal yanıklar gibi olaylardan kaynaklanan yüz yaralanmaları ve yara izi gibi nedenlerden dolayı uygulanır.  Kaş ekimi kalıcı bir sonuç sunar.

Kaş Ekimi Aşamaları:

 *Lokal anestezi

*Saç köklerinin alınması

*Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması ve açılan kanallara saç köklerinin nakledilmesi

Saçlı bölgenin(ense kısmı) alım işlemi için kesinlikle tıraş edilmek zorundadır. Alım yapılacak alan özellikle bayanlarda merak edilen bir konudur.Pencere yöntemiyle; ense kısmındaki saçlar alttan ve üstten iki parçaya ayrılarak ortadaki küçük bir alan tıraş edilir.Böylece saçlar bırakıldığında tıraş yapılan alan gözükmez kamufle edilir.

Lokal anestezi işlemi 10 dakika sürmektedir. Donör bölgenin anestezi işlemi ağrısız anestezi cihazı ile yapılabilmektedir. Ekim alanına ise (kaş bölgesine) basınçlı, ağrısız anestezi doku travması nedeniyle uygulanmaz. Onun yerine mezoterapi iğnesi adı verilen çok küçük uçlu iğneler ile minimal lokal anestezi işlemi gerçekleştirilir.

Kaşların hangi kısma yerleştirileceği belirlenir bu kısımlar çizilir ve ekim işlemine geçilir. Ekim işleminde dikkat edilmesi gereken ise  saç köklerinin yönü ve ekim derecesinin çok iyi ayarlanmasıdır. Aksi takdirde yüzün görüntüsünü değiştiren kötü bir doğal olmayan görüntü çıkmaktadır.

Operasyon ekim yapılacak greft sayısına göre ortalama olarak 1-2 saat arası sürmektedir. Bu süre zarfı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.Donör alan(ense kısmı) pansuman işlemi yapılarak kapatılır,ekim alanı kapatılmaz.

Kaş ekimi konusunda unutulmaması gereken en önemli bilgi ise; donör bölge olarak saç kökleri seçildiği için köklerin yapısı gereği uzamaya devam ederler. Kaş köklerine göre saç kökleri daha hızlı uzamaya meğillidirler.Bu yüzden kaş ekiminden sonra kaşların düzenli olarak taranıp kesilmesi gerekmektedir.

Kaş Ekimi Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp