Kas Estetiği

Karın Kası (six pack – two pack) Estetiği

Modern dünyamızın estetik anlayışına göre baklava dilimi ya da six pack denilen karın kası görüntüsüne sahip olmak için, spor yapmanıza gerek kalmadan elde edebileceğiniz bir ameliyat yöntemidir karın kası estetiği. Geçmişten günümüze ideal erkek görünümü olan fit, kaslı, atletik, geniş omuzlu ve belirgin bir karın kasına sahip olmak bu ameliyat yöntemi ile artık çok kolay. Günümüz yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıklarından dolayı spor yaparak kaslı ve atletik bir vücuda sahip olmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bunun diğer sebepleri arasında uyku düzeni, vücudun kas kitlesini artırma eğilimindeki yetersizlik, vücuttaki yağ oranı dağılımı ve kalıtımı, sürdürülebilir olmayan spor ve eksersizler, genetik faktörler ve kullanılan ilaçlar yer almaktadır. 
Vücudun kaslı ve atletik bir görünüme sahip olmaya yatkın olması durumu genellikle kalıtsaldır. Bunun en büyük göstergesi olarak, bazı kişiler hiçbir uğraşı vermeden fit ve kaslı bir görünüme sahip olabilirken, bazı kişiler uzun süre yapılan spor ve eksersizlere rağmen bu görünüme kavuşamamasıdır. Kişi, karın kaslarını geliştirme konusunda yoğun bir uğraş verse bile bu kasların üzerindeki yağ dokusu nedeni ile istenilen görüntü elde edilememektedir. Bunun sebeplerinden birisi de vücudumuzun yağ depo yerinin karın ve bel bölgesi olmasıdır. 

Kas Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kas estetiği bir vücut şekillendirme operasyonudur. İstenilen görsel görünüme zahmetsiz ve sağlıklı kavuşmayı amaçlar. Atletik, dinamik, fit ve kaslı bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Var olan kas kitlenize şekil veren bu operasyon, kasların çukurlaştığı alanlar üzerindeki yağ dokularını liposuction tekniği ile alarak, kasların bombeleştiği alanların ise yağ dokularını koruyarak veya artırarak istenilen karın kası görünüme kavuşulması üzerine planlanan bir operasyondur. Bu operasyonda vücuda dışardan herhangi bir malzeme ya da implant uygulanmaz. Tamamen karın bölgesindeki kas ve yağ oranının dengelenmesi ve şekil verilmesi ile fit ve kaslı bir görünüme kavuşulur. 


Kimler Kas Estetiği Yaptırabilir?

- Atletik ve estetik bir vücut görünümüne sahip olmak isteyen geç ya da orta yaş gurubundaki tüm kadın ve erkeklere,
- Obezite problemi olmamakla birlikte, özellikle karın ve bel bölgesinde simit benzeri yağ toplanma problemi yaşayan kişilere,
- Spor yapmasına rağmen, kas dokusunu geliştirmek ve belirgin hale getirmekte sorun yaşayan kişilere,
- Yoğun eksersiz ve spor yapmaya engeli olan veya vakti olmayan kişilere,
- Kalıtsal olarak kas dokusu zayıf ve vücut yağlanma oranı fazla olan kişilere başarıyla uygulanır. 

Kadınlarda Kas Estetiği (two pack) 

Kas estetiğinin en çok uygulandığı bölge karın bölgesidir. Bu nedenle kas estetiği ameliyatları erkeklerde six pack estetiği, kadınlarda ise two pack estetiği olarak isimlendirilir. Tam teşekküllü ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Vücut kıvrımlarına denk gelen ebatlarda (3-5 mm arası) çok küçük cerrahi kesiler sayesinde kasların çukurlaştığı alanlardaki yağlar liposution tekniği ile alınarak, uygun hale getirildikten sonra kasların bombeleştiği alanlara ilave edilir. Bu sayede erkeklerde 6 baklava dilimi görünümünü ifade eden six pack, kadınlarda ise sağda ve solda 2 kas bombesinin görüldüğü durumu ifade eden two pack görünümü elde edilir. 


Kombine Kas Estetiği Ameliyatı

Karın kası estetiği ameliyatı erkeklerde jinekomasti ameliyatları ile birlikte yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Böylece meme fazlalıklarından kurtulurken, meme altı karın bölgesini de aynı orantıda kaslı ve atletik bir görünüme kavuşturmak mümkün hale gelir. Bu operasyonda bel bölgesindeki fazlalık yağlar alınarak, bel bölgesindeki kaslar da ortaya çıkarılır. Daha sportif bir görünüme kavuşmak için omuz ve kol kaslarını da belirginleştirmek çok önemlidir. 


Kas Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kas estetiği operasyonları başlıca karın, göğüs, kollar, bacaklar, omuzlar, bel ve sırt bölgelerine uygulanır. Kas estetiği yapılacak bölgeler, birebir muayene ile planlanmaktadır. 
 

Kişiye dilediği karın bölgesi estetiğini sağlayan six pack ameliyatı uygulamasının birtakım avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Six pack ameliyatı tamamen ağrısız bir operasyondur.
  • Mikro girişlerle işlem yapıldığından dolayı hastada herhangi bir kesi yapılma ve haliyle ameliyat sonrasında bir iz kalmaz.
  • İyileşme süreci oldukça hızlı ve kısadır.
  • Uzun süreli çabalar yerine kısa sürede kaslı bir karın estetiği oluşturur.
  • Operasyon esnasında karın bölgesinde bulunan fazlalık yağlar da alınmaktadır. Böylelikle kilo problemleri olan kişilere de imkan sağlar.
  • Uygulamayı yaptıran kişiye öz güven sağlar.
  • Herhangi bir dikiş ya da kesi izi bulunmaktadır.

Kas Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi