Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaşlarımız yüz görselimizin en önemli objeleri arasında yer almaktadır. Vücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi kaşlarımız ve kaş altındaki dokularda yer çekimi ve yaşa bağlı olarak zaman içerisinde şekil bozukluğu ve deformasyonlara maruz kalmaktadır. Bu yer çekimi etkisiyle üst göz kapağında torbalanmalar yaşanmaktadır. Kaşların sarkması sonucu yüzde yorgun, bitkin ve sürekli uykulu bir bakış ifadesi yaşanmaktadır. Düzensiz beslenme, düzensiz uyku problemleri, stres, yoğun sigara kullanımı, yaşlanma ve düzenli cilt bakımı yaptırılmaması gibi faktörler kaşlarımızın sarkmasına ciddi alamda etki etmektedir. Ayrıca yüz felci geçirilmesi veya alın ve yüzde oluşan tümörler de kaş sarkmalarına sebebiyet vermektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatı; iple asma, açık yöntem ve edoskopik yöntem olmak üzere 3 farklı teknik kullanılarak yapılmaktadır. Bu 3 teknik içerisinde endoskopik yöntem kalıcılık ve daha uzun ömürlülük bakımından diğer yöntemlerden ayrışmaktadır. Ucunda ışık ve küçük bir kamera bulunan endoskopik yöntem iz kalmaması ve kalıcılık yönünden en çok tercih edilen kaş kaldırma tekniğidir. Her ameliyatta olduğu gibi kaş kaldırma ameliyatında da kişinin kaş ve doku durumuna göre en doğru yöntem seçilmelidir. Genç ve orta yaş kişilerde kaş kaldırma estetiği tek başıma yeterli olurken, ilerleyen yaşlarda göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe estetiği ile birlikte kombine şekilde uygulanmaktadır.

Genel anestezi altında uygulanan kaş kaldırma estetiği hastane ortamında uygulanmaktadır. Ameliyat ortalama 1 saat sürmektedir. Ameliyat şekli ve kişinin genel sağlık durumuna göre aynı gün taburcu olunabilir veya 1 gün hastanede misafir edilir. İlk 3-4 gün morluk, şişlik ve hafif kızarıklık yaşanması normaldir. Kanama ihtimali olmamakla birlikte ameliyattan 3 gün sonra banyo yapılabilmektedir. Ameliyattan 5 gün sonra iş hayatına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp