Liposuction

Liposuction (yağ alma) 

Ergenlik çağından sonra insan vücudundaki yağ hücresi sayısındaki artış durmaktadır. Yetişkin bir bireyde yağ hücresi sayısı sabit kalmasına rağmen yağ hücrelerinin hacmi artmaya devam eder. Bu hacim büyümesi insan bedeninde kilo artışı ve şekil bozukluklarına neden olur. Kişinin vücut kitle endeksi çok yüksek olmasa bile mevcut şekil bozukları ve yağ toplanmaları psikolojik ve görsel açıdan olumsuz etkilere yol açar. Bu fazlalık yağ tabakasından kurtulmak için kişiye özel diyet, eksersiz ve düzenli bir yaşam tarzı şarttır. Bu 3 etkiye rağmen yağ tabakasından kurtulamıyorsanız ve kilolu bir dış görünüme sahipseniz liposuction tekniği ile bu yağlardan kurtulabilir, hayallerinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. 

Yağ aldırma operasyonu, cildin altındaki fazla yağları özel kanüller vasıtasıyla vakum veya özel hazırlanmış enjektörler kullanılarak vücut dışına çıkarılması operasyonudur. Bu yöntemle vücudumuzun çeşitli bölgelerindeki yağlar, çok rahat ve sağlıklı bir şekilde alınabilmektedir. 

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler tıbbın her alanında olduğu gibi estetik alanıyla ilgili de mucizeler sunmaktadır. Liposuction başlı başına bir devrim olmasına rağmen, geliştirilen teknolojiler sayesinde bu teknikteki verimlilik oranı mükemmel hale geldi. Mikrokanüller bu teknolojinin geldiği son noktadır. 

Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine yapılır?

Spor ve egzersizlerle kaybolmayan inatçı yağların birikim noktası olan; karın, bel, kalça, uyluk içi ve dışı, çene altı, yanaklar, boyun, kol üst ve altı, memeler, göğüs, bacak arkası ve üstü gibi birçok bölgeye, sağlıklı ve başarılı şekilde liposuction yapılabilmektedir. Bu ameliyat kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değildir. Vücut kontur düzeltmelerini amaç edinen bir ameliyat yönetimidir. Bu ameliyatla hacmi artmış, diyet ve eksersize dirençli yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılırken, mevcut yağ hücrelerinin sayısı iyice azaltılmış olur. Çok iyi planlanmış ve uygulanmış bir liposuction ameliyatı, doğru ve gerçekçi beklentiler içerisinde olan herkes için yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Her plastik cerrahi ameliyatta olduğu gibi operasyonun başarısı, sağlanan hasta mutluluğu ile doğru orantılıdır. Bu işlemin mükemmel olması maksimum hız ve maksimum miktarla ilgili bir konu değildir. Hastanın ameliyat öncesi doğru ve gerçekçi bilgilere sahip olmasının sağlanması, işlemde son teknolojinin kullanılması, hasta konforu, tam donanımlı hastane ortamında olması, hekimin vaka sayı tecrübesi ve özenle yapılması mükemmelliği ulaşılabilir hale getirmektedir.
 

Kimler Liposuction Yaptırmamalıdır?

Bölgesel yağ fazlalıkları ve vücut şeklinden memnun olmayan, gevşek bir cilde sahip olan ve aşırı terleme yaşayan 18 yaş üzeri tüm sağlıklı bireyler liposuction (yağ alma) işlemi yaptırabilir. 
Genel sağlık durumu bozuk olan kişilerde, takipli olduğu hekim ile görüşüldükten sonra uygulanması tavsiye edilir. Vücut kitle endeksi bakımından obez sınıfına giren insanlar, zayıflama amacıyla bu operasyonu yaptırmaları kesinlikle tavsiye edilmez. Çünkü bu operasyonun amacı zayıflamak değildir. Yağ toplanan bölgelerdeki çıkıntılar ve şekil bozukluklarının giderilmesini ve vücudun düzgün hatlara kavuşmasını sağlayan bir ameliyattır. İleri yaşlardaki kişilerde, deri elastik özelliğinin kaybından ötürü, fazlalık derilerin alınmasıyla birlikte yapılmalıdır.  


Liposuction Operasyonu Kaç Saat Sürer?
Liposuction ameliyatı, işlem yapılacak alanın (birden fazla da olabilir) durumu ve yağ hücrelerinin yoğunluğuna göre lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Yapılacak bölgelerin sayısı ve yine yağ hücrelerinin yoğunluğuna göre operasyon süresi değişkenlik göstermektedir. Doğru ve kişiye özel planlanmış bir ameliyat öncesi, ameliyat süresi paylaşılabilmektedir. 


Liposuction İşleminde İyileşme Ne Kadar Sürer?
Yapılan Liposuction ameliyatı sonrasında işlem uygulanan bölgelere korse uygulaması yapılmaktadır. Bu korse yaklaşık 4-6 hafta kalmaktadır. Operasyondan 3 gün sonra ilk pansuman yapılmaktadır. İlk birkaç gün işlem yapılan bölgelerde çok hafif şişlik ve morarma görülebilir. Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte 1. haftadan itibaren şişlik ve morarmalar günden güne kaybolmaktadır. İşlem yapılan bölgelerin sayısı ve büyüklüğüne göre ortalama 1 hafta içerisinde iş hayatına dönülebilir. 

Ameliyat Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?


- Ameliyat sonrası süreçte ödemin daha hızlı atlatılması için tuz, şeker, yağ ve hazır yemeklerden kaçınılması gerekmektedir. Protein ağırlıklı beslenilmesi ve bol bol su içmesi önerilir. 
- Kompresyon bandajı ve hekim tarafından uygulanan korseyi, yine hekimin belirlediği süre boyunca kullanılması gerekir. Böylece derinin yeni yerine oturması daha pürüzsüz olacaktır. 
- Liposuction operasyonu sonrasında 1 ay kadar spor faaliyetlerinden ve aşırı fiziksel aktiviteden uzak durulması gerekir. 
- Gıda alımında aşırılıktan kesinlikle kaçınılmalıdır. Hekim veya diyetisyen tarafından önerilen besinleri ölçülü miktarlarda tüketmek gerekir.
-  Ameliyattan 10 gün sonra başlamak kaydı ile, işlem yapılan bölgelere hafif masaj yapılması tavsiye edilir. 

Liposuction Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Hastanın tıbbı durumunun uygunluğunua göre Karın Germe/Popo Estetiği/Meme Estetiği/Burun Estetiği gibi birçok işlem ile kombine olarak yapılabilir.

Ameliyat/kontrol süreçleri için 7/9 gün istanbul'da kalmak yeterli olmaktadır. Hastanın vakti müsait ise planlanan ameliyat tarihinden 1 gün önce detaylı plastik cerrahi muayenesi yapılır ve ertesi gün anestezi muayenesi/kan tetkikleri/ameliyatı yapılabilir fakat bazen vakit kısıtlı ise plastik cerrahi/anestezi muayeneleri, tetkikler ve ameliyat aynı gün olacak şekilde planlanabiliyor.

Merhaba,alınan yağları genellikle popo şekillendirmede kullanıyoruz fakat ihtiyaç durumuna göre olarak meme-yüz-bacak gibi birçok bölgeye de enjeksiyon yapmaktayız,yağ enjeksiyonu işlemi yaptırdıkça kalıcılığı artan bir işlemdir,hangi bölgeye yapılırsa yapılsın genellikle ilk seansta %40-60 civarı kalmakdadır ve ihtiyaca göre tekrarlamak gerekir.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp