P.R.P. Tedavileri

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Saç Ekimi > P.R.P. Tedavileri

P.R.P. Tedavisi  Nedir?

P.R.P. ; (Platelet rich plasma)  kişinin vücudundan küçük bir miktar (8-10cc, çay bardağının 1\10 ‘u kadar ) kan alınarak kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler(trombositler), içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli rol oynar.

P.R.P. tedavisi ile kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür. İlaç yerine kişinin kendi kanının kullanıldığı P.R.P. tedavisinde özellikle çevresel ve genetik faktörlerle birlikte yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilir. P.R.P. ; saç dökülmesinden, cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisindenortopedik pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

P.R.P. işlemi ile ortalama 2-4 hafta aralıklarla yapılan 3-4 seanslık uygulama ile vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir gençleşme sağlanabilir. P.R.P. yaptıranlar ilk seanslardan itibaren öncelikle cildin kuru ve mat görünümünde düzelmeleri fark ederler. Takip eden uygulamalar ile P.R.P. yaptıranlarda kırışıklarda hafifleme, cildin elastikiyetinde artma gibi olaylar gözlemlenir.

P.R.P. Nasıl Uygulanır ?

P.R.P. işlemi uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Öncelikle hastadan alınan kan steril şartlarda özel bir tüpün içine yerleştirilir.  Sonrasında santrifüje (farklı yoğunluktaki sıvıları ayırmak için hızla dönen bir makine) konulan tüpteki kanın içindeki maddeler 8-10 dakika içinde ayrıştırılır. Kanın trombositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin plazma kısmı ayrıştırılmış olur. Elde edilen karışım enjeksiyon yöntemi ile ilgili alana uygulanır.

P.R.P. 2-4 hafta aralıklarla ortalama 3-4 seans, kişinin ihtiyacına göre mezoterapi ile kombine edilerek uygulanılabilir.  P.R.P. kürü tamamlandıktan sonra yılda 1-2 kez enjeksiyonlarla işlemin devamı sağlanabilir.

P.R.P. uygulamasının nedenleri nelerdir?

      -Deriye elastikiyet ve parlaklık kazandırmak

      -Saç dökülmesini önlemek, saçları güçlendirmek

      -Kırışıklıkları ve çöküntüleri önlemek

      -Yara, çatlak ve deri hasarında deriyi yeniden yapılandırmak

      -Lazer gibi işlemler sonrasında derinin hızla onarılmasını sağlamak

      -Medikal estetikte yüz, el ve kollar, bacak içleri, boyun ve dekolte gibi bölgelerde cilt parlaklığı ve kırışıklar için önlem almayı sağlamak

      P.R.P. ile saç tedavisi nasıl gerçekleşir?

     Günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bundan fazla olursa saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. P.R.P. ile saç tedavisinde başarılı sonuçlar elde
     edilmektedir.

      Saç tedavisi için P.R.P. işlemleri;

     Hastanın kanının steril şartlar altında alınması

     Alınan kanın(yaklaşık 8-10cc) özel tüp içine yerleştirilmesi

     Kanın santrifüj edilerek trombositten zengin kısmın bir enjektöre alınarak saçlı deriye enjekte edilmesi

     P.R.P. ile saç tedavi yaklaşık olarak 15-20 dakika sürer.

P.R.P. kimlere yapılır?

*Saç ekimi sonrası P.R.P. uygulaması ekilen saçların kalıcılığını ve kalitesini arttırmak için yapılır.

*Saçlarda seyrelme ve incelmesi varsa P.R.P. ile güçlendirilebilir. Birden fazla tedavi seansı yapılabilir.

*Saç dökülmesinin P.R.P. ile tedavisi veya azaltılması mümkün olabilir. Ameliyatsız bir yöntem arayanlar için P.R.P. uygun bir yöntemdir

*Saç dökülmesinin önüne geçmek ve dökülme hızını yavaşlatmak için yapılır.

  P.R.P. Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  P.R.P. uygulaması sonrasında kişi normal hayatına devam edebilir. Kişide iş ve sosyal yaşantısını etkileyecek herhangi bir görüntü oluşmaz. 

  P.R.P. işlemi sonrası aynı gün sıcak banyo yapılmamalıdır.

P.R.P. Tedavileri Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp