Popo Estetiği

Popo Estetiği

Dik, dolgun ve görünüm olarak giyilen kıyafetleri tam dolduran kalçalar tüm kadınların hayalidir. Jennifer Lopez, Kylie Jenner, Shakira, Beyonce, Salma Hayek gibi ünlüler bu konuda doğuştan şanslı iken, Kim Kardashian bu şansa ileriki yaşlarında kavuşmuştur. 

Gluteoplasti denilen popo estetiği operasyonları son yıllarda erkekler tarafından da sıkça istenilen estetik operasyonlardan biri haline gelmiştir. Küçük, çıkıntısız ve düz bir popo yapısına sahip bireylerin sık sık kıyafet problemi yaşadığı ve psikolojik olarak etkilendikleri bilimsel makalelerde sıkça yer almaktadır.

Popo estetiği, sadece popo büyütme amaçlı değil, aşırı şekilsiz ve büyük popoya sahip bireylerde de popo küçültme ve şekillendirme operasyonları yapılmaktadır. 

Popo estetiği; dolgunlaştırma, biçimlendirme, dikleştirme veya küçültme şeklinde dörde ayrılır.


Popo Estetiği Yöntemleri

Yağ hücrelerinin çok hızlı bir şekilde kendini yenileme özelliği sayesinde, poponun alt bölgelerinden veya vücudun başka bölgelerinden alınan yağ dokuları inceltme ve yoğunlaştırma gibi işlemlerden geçirilerek, poponun üst bölgesinde daha önceden planlanan bölgelere bu yağın enjeksiyonu şeklinde uygulanır. Bu işleme yağ enjeksiyonu denir. 

Kişinin vücudundan alınan yağların yetersiz olması durumunda popo protezi uygulaması yapılmaktadır. Bu protezin doğru ölçü ve ölçekte olması çok önemlidir. Kişiye özel tasarlanmış protezlerin kullanılması, yapılan operasyonun başarısının en önemli belirleyicilerinden biridir. Kişinin vücut ölçüleri ve boyuna orantılı protezler kullanılmalıdır. Bu işlemin asıl amacı poponun arkaya doğru çıkıntılı, yüksek ve dik durmasını sağlamaktır. Vücuda orantılı olmayan (aşırı büyük) popo protezleri, kişinin hayat kalitesini olumsuz etkilemektedir. Bu protezler iki kalça arasından açılan çok küçük kesilerden girilerek, adele içine yerleştirildiği için kalıcı hiçbir iz kalmamaktadır. 


Obezite cerrahisi operasyonları sonrasında veya aşırı kilo vermeye bağlı durumlarda popo bölgesindeki yağların erimesi sonucu, popo derisinde aşırı sarkmalar meydana gelmektedir. İçi boş ve sarkmış şekilde görünen popo derisinin fazlalık kısmı çıkartılarak, yukarı kalkık bir pozisyonda askıya alınır. Fazlalıkları alınmış ve dik konuma getirilmiş popo bölgesi, tekrardan dolgunlaştırmak için karın bölgesinden alınan yağların enjekte edilmesiyle istenilen görüntüye kavuşturulur. Karın bölgesinden alınan yağların yeterli olmaması halinde, kişiye özel popo protezleri kullanılmaktadır. 

Popo estetiği operasyonları ortalama 2-3 saat arasında sürmektedir. Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalınması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında kullanılmak üzere kişiye özel ölçülerde üretilen korsenin yaklaşık 4 hafta kullanılması gerekmektedir. Ameliyat bölgesindeki şişliklerin inmesi ve kalçanın tasarlanan biçimini alması ortalama 3 hafta sürmektedir. Ameliyattan 3 gün sonra uçağa binilebilir ve 1 hafta sonra otomobil kullanılabilir. Ameliyattan 1 ay sonra da rahatlıkla spor yapılmaya başlanabilmektedir. 
 

Popo Estetiği Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Karın, bel, sırt, kol, basen, iç bacak, gıdı bölgeleri liposuction işlemine uygun bölgelerdir ve bu bölgelerden alınan yağlar popo şekilendirme sıkça kullanılır, hastanın nasıl bir büyütme/şekillendirme istediğine göre gerekli yağ miktarı/alım bölgeleri muayenede kararlaştırılır.

Popo estetiği için genellikle karın bel sırt kısımlarındaki yağlardan faydalanmaktayız bu sayede hem bölgesel incelme hem de popo büyütme/şekillendirme sağlanıyor, bazı hastalarda karında yağlanma yoğun ise/sarkmaya müsaitse yada sarkma varsa aynı işlem içinde Karın Germe ameliyatı da yapılır ve çok daha iyi bir sonuç alınabilir

Hastanın yağı yeterli değil ise Popo Protezi ile büyütme sağlanabilir,bazı durumlarda hem protez hem yağ enjeksiyonu da yapılabilir.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp