Sakal/Bıyık Ekimi

WOC > Tıbbi Birimlerimiz > Saç Ekimi > Sakal/Bıyık Ekimi

SAKAL BIYIK EKİMİ NEDİR?

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri de sakal ve bıyıktır. Genellikle hormonal bozukluğa bağlı olarak ya da yanma, yaralanma ve kimyasala maruz kalma gibi durumlar sonucu sakal ve bıyık istenilen sıklıkta çıkmayabilir. Bu durum kişilerde öz güven eksikliğine ve sosyal anlamda sıkıntılara neden olabilir. Sakal ve bıyık çıkmayan kişilerde en etkili çözüm sakal ve bıyık ekimidir. Kalıcı bir sonuç verir.

Sakal - Bıyık ekimi ile:

*  Kayıp sakalın veya bıyığın yeniden doldurulması

*Sakalın veya bıyığın sayısının arttırılması

*  Sakalın veya bıyığın istenen şekle getirilmesi mümkündür.

Sakal-Bıyık Ekimi Aşamaları:

*Saç tıraşı

*Lokal anestezi

*Saç köklerinin alınması

*Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması ve açılan kanallara nakledilmesi işlemidir.

Saç tıraşı(donör alan) ortalama olarak 10 dakika sürmektedir.

Lokal anestezi işlemi 15-20 dakika sürmektedir.Donör bölge belirlenip çizim işlemi yapılır. Çizilen bölgeler üzerinden ağrısız anestezi cihazı ile, 5’er cm arayla anestezi uygulanır. Ağrısız, acısız ve konforlu bir saç ekimi için basınçlı (iğnesiz) anestezi cihazı kullanılmalıdır.

Saç köklerinin mikromotor yardımıyla tek tek alınması işlemi yaklaşık 2 saat sürmektedir.Bu işlem alınacak bölgenin durumuna ve greft yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekim alanına sakal veya bıyık için ekim hattı belirlenip çizilir.Lokal anestezi işlemine başlanır.Lokal anestezi için sakal veya bıyıkta basınçlı anestezi cihazı doku travması nedeniyle uygulanamaz. Onun yerine mezoterapi iğnesi adı verilen çok küçük uçlu iğneler ile minimal lokal anestezi işlemi gerçekleştirilir.

Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması ortalama 1 saat sürmektedir.Açılan kanallara sakalların ve bıyıkların yönüne doğru yön verilerek saç kökleri yerleştirilerek ekim işlemi tamamlanır.

Sakal ve bıyık ekimi işlemi ortalama olarak 4-5 saat sürmektedir.Bu süre zarfı kişiden kişiye değişiklik  gösterebilmektedir.

Sakal ve bıyık ekiminde unutulmaması gereken önemli bir konu ise alınan greftler saç kökü olduğundan dolayı belirli bir süre sonra sakal görünümüne uyum sağlamaktadır.

Sakal/Bıyık Ekimi Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp