Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu için kimler kullanılır?

Yüz yaşlanmasının ilk belirtileri genellikle sanıldığı gibi ciltte kırışıklıkların ortaya çıkması ve derinleşmesi değildir. Kırışıklıklardan daha önemlisi yüze yaşlı ve yorgun bir ifade veren, özellikle yüzün orta kısmında dolgunluk sağlayan yağ yastıkçıklarının erimeye başlamasıdır. Yüzdeki kırışıklıklar genellikle 30'lu yaşların sonlarında dikkat çekmeye başlar. Ancak 30'lu yaşların başında yavaş yavaş yüzdeki dolgunluğu kaybetmeye başlar. Özellikle göz kapaklarının altındaki yağ yastıkçıklarının erimesi 3 önemli soruna neden olur. Yüzün orta kısmı boşalır, iskeletleşir, yüzdeki çizgiler derinleşir ve göz kapakları sarkmaya başlar. Tüm bu sorunların giderilmesi için yüzün ortasındaki boş alan tekrar kişinin kendi dokusu ile doldurulmalıdır.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Günümüzde yağ transferi için 2 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler 'konvansiyonel yağ enjeksiyonu' ve 'mikro yağ nakli'dir. Bu 2 yöntem arasındaki fark enjekte edilen yağ miktarının kalıcılığındadır. Birinci yöntemde alınan yağ olduğu gibi ve kütle olarak enjekte edilirken, mikro yağ transferinde yağ düşük basınçta ve dokuya zarar vermeden alınır, işlenir ve doku tabakasına çok küçük parçalar halinde tabaka halinde enjekte edilir. tutarlar. Bu yöntem sayesinde yerleştirilen yağ hücrelerinin erime oranı %80'den %30-40'a düşürülmüştür, yani yağın yüzdeki kalıcılığı arttırılmıştır. Mikro enjeksiyon ayrıca yüzdeki dalgalanmaları ve aşırı şişmeyi de engeller. Ayrıca hücrelerin bir kısmı eridiği için ve vücutta canlı kalan kısım öngörülemediği için genellikle tek bir enjeksiyon yeterli olmaz bazen bir kaç seans gerekebilir .

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu ortalama 30-45 dakika sürer.

Yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?

Bu uygulamanın lokal anestezi altında yapılması hastanın ağrı hissetmesini engeller. Yüze yağ enjeksiyonu, zamanla kaybedilen hacmi geri kazandırmak ve var olan hacmi artırmak için kullanılan etkili ve ağrısız bir yöntemdir.

Yağ Enjeksiyonu Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp