Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe veya ritidektomi, yüzde ve boyunda gözle görülür yaşlanma belirtilerini iyileştiren cerrahi bir işlemdir, örneğin:

Yüz derisinin gevşemesi sarkmaya neden olur

Burun ve ağız köşesi arasındaki kıvrım çizgilerinin derinleşmesi

Düşen veya kaybolan yağ

Yanaklarda ve çenede gelişen gıdı

Gevşek deri ve boyunda gıdı veya "hindi boynu" gibi görünebilen aşırı yağ

Yüzdeki genç hatların kaybı, cildin incelmesi, yüzdeki yağ kaybı, yerçekimi, güneş hasarı, sigara kullanımı, kalıtım ve stres gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Yüz germe ile birlikte uygulanabilecek diğer işlemler, yaşlanan gözleri gençleştirmek için kaş kaldırma ve göz kapağı ameliyatıdır. Kaybedilen yağ hacminin yerine yağ transferi veya dolgu maddeleri önerilebilir. Cildin kalitesini ve dokusunu iyileştirmek için IPL, dermabrazyon, peeling veya lazer gibi cilt tedavileri önerilebilir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Bir kozmetik cerrahın yüz germe sırasında kullandığı teknik, hastanın anatomisi ve kişisel hedefleri, yüz gerdirmenin kapsamı (mini veya standart) ve aynı anda başka bir işlemin uygulanıp uygulanmadığı gibi bir dizi faktöre bağlıdır. . Yüz germe işlemleri tipik olarak genel anestezi kullanılarak yapılır, ancak daha az kapsamlı bazı prosedürlerde sedasyonlu lokal anestezi kullanılabilir.

İlk kesiler yapıldıktan sonra cilt, alttaki bağ dokusu ve kaslardan ayrılır. Bu, estetik cerrahın daha derin yüz dokularını yeniden konumlandırmasına, gıdılardan kurtulmasına ve cilt için daha sıkı bir temel oluşturmasına olanak tanır. Daha sonra, fazla deri çıkarılır ve kalan deri, cildi aşırı germeden yüze daha pürüzsüz, daha genç bir kontur vererek, yenilenmiş yüz dokularının üzerine nazikçe geri yatırılır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe, olağanüstü cerrahi beceri gerektiren karmaşık bir işlemdir, ancak iyileşme süreci çoğu hasta için şaşırtıcı derecede hızlıdır. Hastalar standart bir yüz germe ameliyatının ardından yaklaşık 2 hafta sonra (yoğun egzersizin yaklaşık 4 hafta beklemesi gerekir) normal günlük aktivitelerine dönerler ve bu zaman dilimleri normalde mini bir yüz germe işleminden sonra daha da kısadır. Her hasta biraz farklı şekilde iyileştiğinden, kozmetik cerrahınız size bakım sonrası bakım ve aktiviteye geri dönüş için ayrıntılı talimatlar verecektir.

Yüz gerdirme ameliyatından sonra hastaların birincil endişelerinden biri, prosedürlerden sonra ne kadar kısa sürede normal görünecekleridir ve anlaşılır bir şekilde – örneğin bir meme veya vücut prosedüründen farklı olarak, bölgeyi giysilerle kolayca kapatamazsınız. Yüz germe ameliyatından sonra morarma ve şişlik normaldir ve ameliyattan yaklaşık 2 gün sonra zirveye ulaşır. Bundan sonra, morarma ve şişlik yavaş yavaş iyileşecek ve yaklaşık 10 ila 14 gün sonra fark edilmesi zor olacaktır. Yine de, birçok hasta prosedürlerinden yaklaşık bir hafta kadar sonra toplum içine çıkma konusunda kendini rahat hisseder.

Yüz Germe Filmi

Uygulamalarımız

Soru - Cevaplar

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

World Of Clinic olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Hemen Ara WhatsApp